درباره ما

معرفی سازمان AIKIA

 

این آکادمی تحت لیسانس کاراته کالج آمریکا و سازمان اساتید هنرهای رزمی آزاد جهان در ایالت ویرجینیا آمریکا قرار دارد.  موسسین و مدرسین این سازمان از بزرگترین قهرمانان و اساتید هنرهای رزمی جهان به شمار می‌روند. این موسسه توسط استاد بزرگ و بنام جهان جو لوییس پدر کاراته آمریکا و بنیانگذار کیک بوکسینگ، بیل والاس پاطلایی، دکتر جف اسمیت و دکتر جری بیزلی تاسیس شده است. دکتر بیزلی در حال حاضر مدیریت این سازمان جهانی را بر عهده دارد که معتبرترین مرکز مستقل آموزش و تدریس اساتید در سبک های کاراته، فول کنتاکت و کیک بوکسینگ می باشد.

معرفی بنیان گذار آکادمی و سبک

استاد فريدون مالكي: در دهه چهل هجری شمسی، دو پسر به نام‌های فريدون و فرشاد در خانواده‌ای ورزشکار به فاصله سنی کمتر از چهار سال چشم به جهان گشودند. پدر آن‌ها آقاي غلام مالکی از ورزشکاران و قهرمانان رشته‌ی بدنسازی در آن مقطع زمانی بود که هنوز با داشتن هفتاد و پنج سال سن در ورزش فوق راهنمای جوانان علاقمند به اين رشته‌ی ورزشی است. در سال ۱۳۵۳ شاهد ورود يکی از مستعدترين افراد به عرصه‌ی ورزش کنگ فو بوديم. اين پسر ۱۱ ساله کسی نبود جز "فريدون مالکی" که پس از گذشت مدتی نه چندان طولانی و با کسب موفقيت های بی نظير خود، توجه همگان را بخود جلب نمود. وی از سن ۱۶ سالگی زیر نظر استاد عبدالاسلام یاسینی (صاحب کمربند مشکی از دست جوئویین در سن ۱۷ سالگی) وارد ورزش فول کنتاکت شد. باشگاه سعیدیان واقع در میدان منیریه اولین محلی بود که وی در آنجا به صورت حرفه ای و برای نخستین بار به مربیگری پرداخت. عناوینی که استاد فریدون مالکی در آن سال ها موفق به کسب آن گردید عبارتند از: - کسب عنوان قهرمانی مسابقات کاپ آزاد کاراته در سال ۱۳۶۰ در ایران. - قهرمان جهان در سال ۱۹۹۱ : این مقام ارزشمند در یک فینال نفس گیر در برابر سلطان رینگ های جهان "تایرا نائوایکی" و پس از ۶ راند (۲۹ دقیقه) حاصل شد که پس از آن استاد مالکی عنوان سلطان رینگ های جهان را بخود اختصاص داد. - نماینده ی کالج کاراته ی آمریکا (AIKIA) در خاور میانه. - کسب عنوان مربی نمونه از سوی ایالات متحده ی آمریکا در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳. استاد فریدن مالکی در دوران مربیگری خود هشت قهرمان جهان را آموزش داد و از معدود مربیانی بود که در کلاس وی بیش از سیصد و پنجاه نفر ورزشکار دارای کمربند مشکی، آموزش های تکمیلی را می گذراندند. می توان گفت بساری از قهرمانان حال حاضر ورزش های رینگی ایران از شاگردهای وی بوده اند. نیز شایان ذکر است آقایان تیمور پارسا مدار، فرید دردار و بهرام دستان از همدوره ای های وی بوده‌اند. استاد مالکی در سال ۱۳۸۴ طی یک سانحه‌ی رانندگی درگذشت. بدیهی است که دنیای ورزش تا سالیان سال، نظیر وی را تجربه نخواهد کرد.

رياست سبک

 

جعفر عرفانيان خواه رئيس سبک فول کنتاکت – کيک بوکسينگ AIKIA نماينده انحصاري کاراته کالج AIKIA امريکا در ايران و خاورميانه عضو مجمع اساتيد برجسته هنرهاي رزمي جهان AIKIA کمربن دان ۶ از کاراته کالج امريکا مجوز مربيگري درجه يک ملي کيک بوکسينگ از فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران مجوز داوري درجه يک Referee کيک بوکسينگ از فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران عضو کميته ازمون فدراسيون ورزشهاي رزمي جمهوري اسلامي ايران سر مربي تيم ملي کيک بوکسينگ (LOW KICK) فدراسيون ورزشهاي رزمي جمهوري اسلامي شي هان جعفر عرفانيان خواه در کارنامه قهرماني خود ۹۸ بازي رسمي که ۹۳ برد – ۱ مساوي – ۴ باخت را دارد.

معرفی اسطوره ها در ایران

مرحوم استاد فریدون مالکی بی شک یکی از چهره های ماندگار و شناخته شده دنیای کیک بوکسینگ است . مقام قهرمان حرفه ای جهان در سال ۱۹۹۱ در یک فینال نفس گیر در برابر سلطان رینگ های جهان "تایرا ناروایکی" و پس از ۶ راند (۲۹ دقیقه) توسط ایشان حاصل شد که پس از آن استاد مالکی عنوان سلطان رینگ جهان را بخود اختصاص داد. استاد شی هان دای فرشاد مالکی نیز در همان مسابقه با قهرمانی حرفه ایی و بی نظیر خود نمایندگی سازمان شوت بوکسینگ جهانی را از ژاپن دریافت نمود. وی هم اکنون نمایندگی شوت بوکسینگ کشور آلمان را برعهده دارد.

کادر دفتر مرکزی

 

                   

 

مسئولیت های اجتماعی

sub
 • بچه های سندروم داون <منگولیسم>

  سندرم داون که در گذشته منگولیسم نیز نامیده می‌شد، یک بیماری ژنتیکی است که دارای علایم مختلف از جمله ناهنجاری‌های عمده در عملکرد اعضای مختلف بدن و وجود مشکلات یادگیری و نیز تاخیر در رشد و نمو می‌باشد. در بخشی از چهار دانگه اسلامشهر مدرسه ای به نام کوثر وجود دارد که از این کودکان ملقب به "فرشته های آسمانی" نگه داری می کند. از سال ۱۳۸۶ تا کنون افتخار خدمت به این عزیزان از نظر مالی می باشم که بخشی از درآمد سالیانه کمیته به این عزیزان تعلق می گیرید .

 • کودکان محک

  مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری “ محک ” در قـالب یک سـازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی با انگیزه والای حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر ۱۶ سال و خانواده‌های آنـان، فعالیت موثری در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی انجام می دهد. کمیته AIKIA در کلیه رویدادهای بین المللی خود بخشی از درآمد حاصل از برگزاری مسابقات را به این عزیزان تقدیم می کند.

  مشاهده وب سایت  

 • انجمن معتادان گمنام

  برای اولین بار در تاریخ بشر راه ساده ای برای نجات معتادان پیدا شده است که تاثیر آ« در زندگی بسیاری از آنان به اثبات رسیده است. این برنامه یک برنامه روحانی ساده به نام معتادان گمنام است. معتادان گمنام (Narcotics Anonymous) که به اختصار NA نامیده می شود، انجمنی است جهانی و مردم نهاد که اعضای آن متعلق به فرهنگ های مختلف بوده و به زبانهای مختلف گفتگو می کنند. خانواده AIKIA در طول مدت فعالیت خود و بصورت مستمر، افتخار حمایت از پهلوانان NA و کسانی که با غول اعتیاد جنگیده اند را دارد که اعضای این انجمن، علاوه بر دریافت کمک های معنوی و مالی ،امکان حضور در کلیه باشگاه های ما را بصورت رایگان دارا می باشند.

 • بنیاد امور بیماری های خاص

  ه دلیل شیوع بالای بیماری های خاص در کشور وهزینه‌های بالای درمان، نبود درمان قطعی برای آنان و عدم توانائی بسیاری از مبتلایان در انجام کار و فعالیت های طولانی و مستمر و تحمل فشار فراوان مالی و روانی توسط خانواده‌های این بیماران، در ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۷۵ همزمان با روز جهانی تالاسمی بنیاد خیریه امور بیماری‌های خاص شروع به فعالیت کرد. ورزشکاران خانواده AIKIA با حضور در مراکز نگهداری از این بیماران، با ارائه هرگونه کمک های مادی و معنوی به این عزیزان و همچنین حمایت از گروه های اجتماعی نظیر "گروه ترنم" بخشی از مسئولیت اجتماعی خود را به این عزیزان انجام می دهد.

 • جامعه حمایت از بیماران ام.اس ایران

  بیماری ام اس (Multiple sclerosis) یک بیماری ناتوان‌کننده است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرارداده و باعث از دست‌دادن کنترل، دید، تعادل و حواس (بی حسی) می‌شود. در بیماری ام اس اعصاب مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بینند، که به این اختلال بیماری خودایمنی می‌گویند. هرچند که شفایی برای بیماری ام اس وجودندارد، اما با درمان و مراقبت می‌توان حملات ام اسی و سرعت پیشرفت بیماری را کاهش داد. پزشکان معتقدند که ورزش می تواند خطر ابتلا به چنین بیماری هایی را تا حد زیادی کاهش دهد. خانواده AIKIA با ارائه کمک های مادی و حمایت های معنوی خود از بیماران و خانواده های آنها به وظیفه خود در خصوص حمایت از این جامعه می پردازد.

 • خانواده ایثارگران و آتش نشانان

  خانواده های غرور آفرین ایثارگران که برای دفاع و پاسداری از میهن اسلامی ایران از همه چیز خود گذشتند و همچنین و خانواده های عزیز و قهرمان آتش نشان که وظیفه آنها حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست می باشد از جمله کسانی هستند که می توانند بطور رایگان در تمام باشگاه های ما در ایران فعالیت کنند.

 

 

دامنه فعالیت ما در ایران و جهان

sub
سابقه فعالیت کمیته AIKIA
مسابقات بین المللی برگزار شده
تعداد باشگاه‌های مجهز
تعداد اعضای خانواده
 

  

 

نمایندگی های اخذ شده در ایران و جهان

sub