جست و جو
 • لباس فرم و نوع پوشش در ورزش فول کنتاکت-کیک بوکسینگ AIKIA چیست؟

  در سبک های مختلف کیک بوکسینگ از رنگ های متنوع یونیفرم یا لباس فرم استفاده می شود. یونیفرم مخصوص کیک بوکسینگ شامل کت و شلوار و کمربند می باشد. محل درج آرم سازمان تحت پوشش حمایت کننده قانونی سمت راست یا بر روی آستین کت و در سمت چپ کت، لوگو اختصاصی سبک نصب می گردد. در قسمت کمربند در نوارسمت راست تعداد دان و در نوار سمت چپ مشخصات شخصی هنرجو درج می گردد.

 • تاریخچه ظهور AIKIA در دنیا چیست؟

  این آکادمی تحت لیسانس کاراته کالج آمریکا و سازمان اساتید هنرهای رزمی آزاد جهان در ایالت ویرجینیا آمریکا قرار دارد.

  این موسسه توسط استاد بزرگ و بنام جهان جو لوییس پدر کاراته آمریکا و بنیانگذار کیک بوکسینگ، بیل والاس پاطلایی، دکتر جف اسمیت و دکتر جری بیزلی تاسیس شده است.

  دکتر بیزلی در حال حاضر مدیریت این سازمان جهانی را بر عهده دارد که معتبرترین مرکز مستقل آموزش و تدریس اساتید در سبک های کاراته، فول کنتاکت و کیک بوکسینگ می باشد.

 • چرا AIKIA در ایران شروع به فعالیت کرد؟

  برای اینکه ورزش ها به صورت سازمان یافته تری انجام شوند، کمیته فول کنتاکت – کیک بوکسینگ AIKIA از سال ۱۳۸۷ با ریاست سلطان رینگ جهان مرحوم فریدون مالکی در فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی فعالیت خود را شروع و از سال ۱۳۹۰ با ریاست شی هان جعفر عرفانیان خواه «قهرمان جهان و آسیا» فعالیت خود را ادامه داده است.

 • ورزش کیک بوکسینگ چگونه است؟

  کیک بوکسینگ را می‌توان ورزش رزمی تلفیقی دانست که درآن از روش‌های رشته‌های مختلف رزمی استفاده شده‌است.

  ورزش رزمی پر طرفدار کیک بوکسینگ ترکیبی از رشته‌های رزمی موی تای ، کاراته و بوکس است کیک بوکسینگ ورزش رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد.

  این ورزش مانند تمام رشته‌های رزمی دارای کمربند و دان می‌باشد. مسابقات در یک زمین مربع شکل ۳۶ متر مربع (۶*۶) که با طناب محصور شده برگزار می‌گردد.

  زمان مسابقه معمولاً سه راند سه دقیقه ای می‌باشد که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می‌کنند.

  هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می‌شود. و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می‌دهند.

 • چرا ورزش Full contact kick boxing را شروع کنیم؟

  از محاسن این ورزش برای ورزشکاران می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکات بدن افزایش حداکثر مصرف اکسیژن (VO۲ MAX) بوسیله HIIT جهت کاهش بیماری قلبی و عروقی افزایش توان تحمل عضلات کاهش استرس و افزایش سلامت روانی کالری سوزی بالا نسبت به سایر ورزش ها افزایش تناسب و تعادل عضلات هماهنگی کل بدن (رسیدن به حداکثر هوشیاری و ورزیدگی قدرت و سرعت)

 • جمعیت ورزشکاران Full contact kick boxing چند نفر می باشد؟

  بر اساس آمار وزارت ورزش در سال جاری بیش از ۱ میلیون و سیصد هزار مدرک ورزشی فعال در سطح کشور وجود دارد که خانواده رزمی ایران یه عنوان دومین خانواده پرجمعیت ورزشی بعد از فوتبال علاقه مندان زیادی را به خود اختصاص داده است.

  کمیته فول کنتاکت- کیک بوکسینگ AIKIA دارای خانواده ورزشی یکصد هزار نفری می باشد که توانسته است سهم بزرگی از ورزشکاران را در بین خانواده های مختلف ورزشی به خود اختصاص دهد.

 • مزایای حضور در خانواده بزرگ فول کنتاکت- کیک بوکسینگ AIKIA برای قهرمانان چیست؟

  این آکادمی با نام (AIKIA) تحت لیسانس کاراته کالج امریکا و سازمان اساتید هنرهای رزمی آزاد جهان که در امریکا ایالت ویرجینیا می باشد و دارای قابلیت های زیر در ایران می باشد:

  • دارای نمایندگی فعال در ۲۴ استان کشور می باشد

  • این خانواده پرجمعیت رزمی با بیش از یکصد هزار عضو فعال که دارای مدارک رسمی و شناسنامه ورزشی می باشند

  • این کمیته دارای دفتر اداری مستقل به همراه کادر اداری مجرب برای ساماندهی و مدیریت مستمر فعالیت ورزشکاران و باشگاه های زیر مجموعه می باشد

  • این کمیته مورد حمایت فدراسیون ورزش های رزمی، کاراته، ووشو، موی تای و کونگ فو می باشد.

  • برگزاری دو تورنمنت بین المللی موفق در ایران که پوشش خبری آن در شبکه های تلویزیونی و اخبار و سایت های خبری امکان دیده شدن قهرمانان را بوجود خواهد آورد.

دسترسی سریع

  موقعیت دفتر مرکزی

آیکیا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :


تلفن : 86085304-021
تلفن : 86081440-021
ایمیل : aikiacenter@gmail.com

آدرس :: خیابان ولیعصر شمالی، بعد از پارک ساعی، نبش ساعی دوم، پلاک ۳۷، طبقه هشتم، واحد ۲۹ کد پستی : 15119-33661