search
 • معرفی بنیان گذار آکادمی و سبک

  استاد فريدون مالكي

  در دهه چهل هجری شمسی، دو پسر به نام‌های فريدون و فرشاد در خانواده‌ای ورزشکار به فاصله سنی کمتر از چهار سال چشم به جهان گشودند. پدر آن‌ها آقاي غلام مالکی از ورزشکاران و قهرمانان رشته‌ی بدنسازی در آن مقطع زمانی بود که هنوز با داشتن هفتاد و پنج سال سن در ورزش فوق راهنمای جوانان علاقمند به اين رشته‌ی ورزشی است.

  در سال ۱۳۵۳ شاهد ورود يکی از مستعدترين افراد به عرصه‌ی ورزش کنگ فو بوديم. اين پسر ۱۱ ساله کسی نبود جز "فريدون مالکی" که پس از گذشت مدتی نه چندان طولانی و با کسب موفقيت های بی نظير خود، توجه همگان را بخود جلب نمود.

  وی از سن ۱۶ سالگی زیر نظر استاد عبدالاسلام یاسینی (صاحب کمربند مشکی از دست جوئویین در سن ۱۷ سالگی) وارد ورزش فول کنتاکت شد. باشگاه سعیدیان واقع در میدان منیریه اولین محلی بود که وی در آنجا به صورت حرفه ای و برای نخستین بار به مربیگری پرداخت.

  عناوینی که استاد فریدون مالکی در آن سال ها موفق به کسب آن گردید عبارتند از:

  - کسب عنوان قهرمانی مسابقات کاپ آزاد کاراته در سال ۱۳۶۰ در ایران.

  - قهرمان جهان در سال ۱۹۹۱ : این مقام ارزشمند در یک فینال نفس گیر در برابر سلطان رینگ های جهان "تایرا نائوایکی" و پس از ۶ راند (۲۹ دقیقه) حاصل شد که پس از آن استاد مالکی عنوان سلطان رینگ های جهان را بخود اختصاص داد.

  - نماینده ی کالج کاراته ی آمریکا (AIKIA) در خاور میانه.

  - کسب عنوان مربی نمونه از سوی ایالات متحده ی آمریکا در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳.

  استاد فریدن مالکی در دوران مربیگری خود هشت قهرمان جهان را آموزش داد و از معدود مربیانی بود که در کلاس وی بیش از سیصد و پنجاه نفر ورزشکار دارای کمربند مشکی، آموزش های تکمیلی را می گذراندند. می توان گفت بساری از قهرمانان حال حاضر ورزش های رینگی ایران از شاگردهای وی بوده اند. نیز شایان ذکر است آقایان تیمور پارسا مدار، فرید دردار و بهرام دستان از همدوره ای های وی بوده‌اند. استاد مالکی در سال ۱۳۸۴ طی یک سانحه‌ی رانندگی درگذشت. بدیهی است که دنیای ورزش تا سالیان سال، نظیر وی را تجربه نخواهد کرد.

 • رياست سبک

  جعفر عرفانيان خواه رئيس سبک فول کنتاکت – کيک بوکسينگ AIKIA

  نماينده انحصاري کاراته کالج AIKIA امريکا در ايران و خاورميانه

  عضو مجمع اساتيد برجسته هنرهاي رزمي جهان AIKIA

  کمربن دان ۶ از کاراته کالج امريکا

  مجوز مربيگري درجه يک ملي کيک بوکسينگ از فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

  مجوز داوري درجه يک Referee کيک بوکسينگ از فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

  عضو کميته ازمون فدراسيون ورزشهاي رزمي جمهوري اسلامي ايران

  سر مربي تيم ملي کيک بوکسينگ (LOW KICK) فدراسيون ورزشهاي رزمي جمهوري اسلامي

  شي هان جعفر عرفانيان خواه در کارنامه قهرماني خود ۹۸ بازي رسمي که ۹۳ برد – ۱ مساوي – ۴ باخت را دارد.

 • معرفی سازمان AIKIA

  این آکادمی تحت لیسانس کاراته کالج آمریکا و سازمان اساتید هنرهای رزمی آزاد جهان در ایالت ویرجینیا آمریکا قرار دارد.

  موسسین و مدرسین این سازمان از بزرگترین قهرمانان و اساتید هنرهای رزمی جهان به شمار می‌روند.

  این موسسه توسط استاد بزرگ و بنام جهان جو لوییس پدر کاراته آمریکا و بنیانگذار کیک بوکسینگ، بیل والاس پاطلایی، دکتر جف اسمیت و دکتر جری بیزلی تاسیس شده است.

  دکتر بیزلی در حال حاضر مدیریت این سازمان جهانی را بر عهده دارد که معتبرترین مرکز مستقل آموزش و تدریس اساتید در سبک های کاراته، فول کنتاکت و کیک بوکسینگ می باشد.

 • معرفی اسطوره ها در ایران

  مرحوم استاد فریدون مالکی بی شک یکی از چهره های ماندگار و شناخته شده دنیای کیک بوکسینگ است .

  مقام قهرمان حرفه ای جهان در سال ۱۹۹۱ در یک فینال نفس گیر در برابر سلطان رینگ های جهان "تایرا ناروایکی" و پس از ۶ راند (۲۹ دقیقه) توسط ایشان حاصل شد که پس از آن استاد مالکی عنوان سلطان رینگ جهان را بخود اختصاص داد.

  استاد شی هان دای فرشاد مالکی نیز در همان مسابقه با قهرمانی حرفه ایی و بی نظیر خود نمایندگی سازمان شوت بوکسینگ جهانی را از ژاپن دریافت نمود.

  وی هم اکنون نمایندگی شوت بوکسینگ کشور آلمان را برعهده دارد.

 • معرفی سازمان UWKF

  فدراسیون جهانی کاراته چیست؟ فدراسیون های زیادی وجود دارند که ادعای هماهنگی و کنترل جهان کاراته را دارند ، بیشتر این فدراسیون ها یا فدراسیون مستقر در سبک هستند و یا تجمع سست گروههای کاراته که مایل به اداره و ارائه خدمات به اعضای خود هستند.

  فدراسیون جهانی کاراته متحد متفاوت است ، کاراته آماتور که هنرهای رزمی و سیستم دفاع از خود را که صدها سال پیش در اوکیناوا سرچشمه گرفته است تلقین می کند ، اما تحت تأثیر یک سنت قدیمی حتی از چین تحت تأثیر قرار گرفته است. به معنای واقعی کلمه ، "کاراته" به معنای "راه دست خالی" است ، با اشاره به اینکه متخصصان آن از سلاح برای حمله و دفاع استفاده نمی کنند ، بلکه فقط دست ، پا و بدن است. با این حال کاراته چیزی بیش از صرفاً بدنی است. این بنا بر یک سنت بزرگ فلسفی و معنوی مبتنی بر اصول بوشیدو که پس از سالها پالایش به عنوان یک ورزش معرفی شده است ، پایه گذاری شده است که تمام سبک ها و کلیه قالب های کاراته سنتی را در یک بدن سازنده کاراته جهانی متحد موجود در بیش از 100 کشور جهان متحد می کند. با تمرین و تمرین سخت ، کاراته نه تنها بدن ، بلکه ذهن و شخصیت را نیز توسعه می دهد. ما علاقه ای به مشارکت یا شناخت المپیک نداریم بلکه بیشتر حفظ کاراته سنتی با همه کاراته ها به طور یکسان و منصفانه رفتار می شود. مهمتر از همه از دست دادن ارزش ها و مزایای بودو نیست.

  UWKF چیست؟ فدراسیون جهانی کاراته جهانی (UWKF) با عضویت بیش از 100 کشور جهان ، بزرگترین فدراسیون جهانی کاراته جهان است که از همه سبک ها و کلیه قالب های کاراته پذیرایی می کند بدون آنکه شامل سنت و ارزش کاراته واقعی باشد. از همه مهمتر این که ، ما اتحاد همه کاراته ها ، حافظ روح و روح رقابت کاراته مطابق با سنت بوشیدو (راه مبارز) هستیم. مأموریت ما ترویج راه رقابتهای کاراته در سراسر جهان و در عین حال اطمینان از صحت این اصول فلسفی است که بر پایه آن تأسیس شده است. این ماموریت ما از زمان تأسیس UWKF در سال 1992 بوده است. دایاکاکو چودین ، 68 ساله ، بنیانگذار و رئیس انجمن اتحادیه جهانی کاراته است که سپس در سال 2012 به فدراسیون جهانی کاراته متحد تغییر یافت ،

  رئیس اجرایی امتیاز عبدالله

  محل تولد: Kwa Zulu Natal
  آدرس پستی: PO Box 324 Bruma 2026
  پیشینه صلاحیت ها
  صلاحیت سلامتی شرکتها از موسسه تحقیقات هوازی در دالاس TexaCorporate تگزاس
  دیپلم توانبخشی ورزشی از کالج پزشکی ورزشی آمریکا
  دیپلم مدیریت بدنسازی از دانشگاه پرتوریا.
  دیپلم رهبری تناسب اندام از کالج ITC
  مدرک مدیریت کسب و کار کوچک از دانشکده تجارت ویتس.
  موسسه بازارهای مالی آفریقای جنوبی برای گواهینامه مشاوره سرمایه گذاری بین المللی (IIAC) مدیریت بازرگانی MBA از دانشگاه Corlins USA - 2008
  سوابق ورزشی
  7-کاراته کمربند مشکی ، 6 تسمه سیاه کمربند کوبودو ، 6-تسمه کمربند سیاه تکواندو (افتخاری)
  رئیس جمهور گذشته و بنیانگذار انجمن کاراته آفریقای جنوبی ، مرجع کنترل کاراته در آفریقای جنوبی.
  رئیس اتحادیه فدراسیون کاراته آفریقا ، کنفدراسیون کاراته در آفریقا. این کشور دارای 52 کشور وابسته و 4.5 میلیون عضو است.
  رئیس جمهور گذشته و بنیانگذار موسسه هنرهای رزمی آفریقای جنوبی بنیاد جهانی کاراته رئیس جمهور جهانی (آفریقا) و بنیاد تبلیغ جهانی کاراته معاون رئیس جمهور
  فدراسیون جهانی کاراته نایب رئیس جمهور گذشته فدراسیون بین المللی کاراته با 167 کشور عضو و 50 میلیون عضو ، مسئولیت بازگشت WKF به ساختار المپیک و شناخت مجدد آن - 1996-1998
  1993-1997 بنیانگذار و مدیر عامل سیستم های بهداشت و سلامتی IKKO ، مشاوره ای که در مورد کلیه امور مربوط به بهداشت و سلامتی فعالیت می کند.
  1998 - 2000 مدیر کل هفتمین بازی های آفریقا. این شامل مدیریت -
  - بودجه تهیه 179 میلیون R17 ،
  - بودجه منابع انسانی ، خدمات بازی ها و بودجه پروژه های سرمایه ای 70 میلیون R ،
  - ساختمان دهکده All Games Games به ارزش 200 میلیون R
  فوتبال حرفه ای را در فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی 1977-1984 بازی کرد
  رئیس اجرایی گروه انرژی عبدالله - مشارکت در نفت و گاز ، نیرو ، ساخت و ساز ، فناوری اطلاعات

quick access

  location

aikia in social media :


tel : 86085304-021
tel : 86081440-021
email : aikiacenter@gmail.com

آدرس :: خیابان ولیعصر شمالی، بعد از پارک ساعی، نبش ساعی دوم، پلاک ۳۷، طبقه هشتم، واحد ۲۹ postal code : 15119-33661